canny
04 دی 1401 - 10:56

امدادرسانی به ۴۶۵ حادثه دیده در زلزله بشرویه/توزیع ۱۳۳چادر امدادی

بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی به ۴۶۵ حادثه دیده در زلزله بشرویه خبر داد و گفت: طی روند امدادرسانی‌ها، ۱۳۳ دستگاه چادر توزیع شد.

محمد علی کاوسی در گفت و گو با مهر با اشاره به زلزله روز گذشته در بشرویه بیان کرد: در پی وقوع زمین لرزه به بزرگی ۵.۱ در عمق هشت کیلومتری زمین در ساعت ۱۶:۵۴ شنبه، تیم‌های ارزیاب و امدادی به محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه پیش از وقوع زلزله تیم‌های امدادی برای تمرین پناهگیری و خروج ایمن در محل روستای اصفاک بشرویه حضور داشته‌اند، افزود: با حضور تیم‌ها در نزدیکی محل حادثه ارزیابی‌های اولیه در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت گرفت.

کاوسی از امدادرسانی به ۴۶۵ حادثه دیده در زلزله بشرویه خبر داد و گفت: طی روند امدادرسانی‌ها، ۱۳۳ دستگاه چادر، ۲۶۶ تخته موکت، ۱۴۱ شعله والور و ۱۵۰ تخته پتو توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: ۵۴ نیروی امدادی در قالب ۱۲ تیم عملیات امداد رسانی به زلزله زدگان را انجام دادند.

وی بیان کرد: در مجموع ۱۰ روستا شامل ملوند در طبس و روستاهای کرند، اصفاک، خانیکو، نیگنان، مردستان، عزیز آباد، جمالی، رقه، غتی آباد در بشرویه زلزله را احساس کردند.

کاوسی با اشاره به ضرورت ارائه آموزش‌های ایمنی در موارد بحران به اقشار مختلف جامعه، بیان کرد: هلال احمر در راستای وظایف ذاتی خود، به طور مستمر آموزش‌هایی را در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و مانورهای ایمنی در برابر زلزله ارائه می‌کند.

وی ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی و کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله را از جمله اهداف برگزاری مانورهای زلزله و ایمنی دانست و گفت: با توجه به شرایط خراسان جنوبی به عنوان استانی حادثه خیز، برگزاری اینگونه از برنامه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده که همواره مورد توجه قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 932041