canny
17 آذر 1401 - 10:30

شهادت سه جوان فلسطینی در پی یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین

رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین ۳ فلسطینی شهید شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، 3 جوان فلسطینی امروز پنجشنبه پس از یورش نظامیان اشغالگر صهیونیستی به جنین واقع در شمال کرانه باختری بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسیدند.

به گزارش فلسطین الیوم، وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: 3 شهروند فلسطینی«عطا شلبی»،« صدقی زکارنة»،« طارق الدمج» در جریان یورش صهیونیست‌ها به شهادت رسیدند.

ارتش اشغالگر به چندین منطقه در جنین یورش برد.

شاهدان عینی تاکید کردند : «نیروهای اشغالگر صهیونیست مستقیماً به سمت یک آمبولانس شلیک کردند و راننده آن از مرگ حتمی نجات یافت».

روزنامه  صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» به نوبه خود نوشت که ارتش  اسرائیل با مشارکت نیروهای زبده و یگان‌های مخفی در عملیاتی در اردوگاه جنین، 3 تن از افراد تحت تعقیب را بازداشت و 3 تن دیگر را در جریان درگیری‌های مسلحانه به شهادت رساندند.

 

با شهادت سه جوان فلسطینی در جنین، تعداد شهدا از ابتدای سال جاری به 216 شهید رسید که 164 شهید در کرانه باختری و 52 شهید در نوار غزه است.

هفته گذشته نیز رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند پس از یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری در اوایل صبح امروز 2 جوان فلسطینی شهید و 2 تن دیگر زخمی شدند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنایت یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین که منجر به شهادت 2 جوان فلسطینی شد، بی پاسخ نخواهد ماند.

طی چند ماه اخیر یورش‌های نظامیان صهیونیست به شهرهای کرانه باختری و بازداشت و به شهادت رساندن فلسطینیان شدت گرفته است.

کرانه باختری رود اردن در طول ماههای اخیر شاهد افزایش مقاومت شهروندان فلسطینی در برابر یورش‌های نظامیان صهیونیست و مبارزه مسلحانه مبارزان فلسطینی با صهیونیست‌ها است.این وضعیت سران سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی را به شدت نگران کرده است.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901464