canny
13 بهمن 1401 - 13:05

وضعیت پایداری آب دامغان تا ۳۰ سال آینده تأمین خواهد شد

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اقداماتی که در دستور کار است، با دستور وزیر انشالله وضعیت پایداری آب دامغان تا ۳۰ سال آینده تأمین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، علی‌اکبر علیزاده در آیین پروژه‌های شهرستان دامغان با اشاره به مشکل فاضلاب شهری برای روستاهای پایین‌دست که امیدواریم با مساعدت وزیر و افتتاح طرح فاضلاب این مشکل حل شود.

وی ضمن قدردانی از زحمات وزیر نیرو گفت: اولین اقدام ارزنده ایشان در تابستان سال گذشته بود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته قطعی در مصارف خانگی و بخصوص صنایع نداشتیم.

نماینده مردم دامغان در خانه ملت افزود: وزارت نیرو در بحث آب برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام داده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: با توجه به اقداماتی که در دستور کار است، با دستور وزیر انشالله وضعیت پایداری آب دامغان تا 30 سال آینده تأمین خواهد شد.

استاندار سمنان نیز در این آئین گفت: در دهه فجر گذشته 508 با اعتبار 1637 میلیارد ریال و امسال 948 پروژه با اعتبار 5521 میلیارد با برکت سفر ریاست‌جمهور افتتاح شد.

وی افزود: از این پروژه‌ها، 141 پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 879 میلیارد تومان متعلق به مجموعه وزارت نیرو است.

سید محمدرضا هاشمی گفت: از محل سفر در سال گذشته 71 واحد کاملاً تعطیل مجدد راه‌اندازی شد و 1820 نفر مشغول کار شدند.

هاشمی افزود: 15 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و تسهیلات بانکی از محل سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان اختصاص یافت.

استاندار سمنان تصریح کرد: دکتر محرابیان از وزرای اخلاق مدار است و در گمنامی اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار قرار دادند.

هاشمی افزود: فرصت سرمایه‌گذاری بسیار مطلوبی در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان دامغان وجود دارد.

وی گفت: اینکه در تابستان گذشته نگرانی از بابت قطعی برق در استان نداشتیم، از دیگر اقدامات ارزشمند وزیر نیرو جناب آقای دکتر‌ محرابیان است.

استاندار سمنان افزود: در استان نسبت به مصرف بهینه برق به‌خوبی اقدام شد که به همین سبب شاهد کاهش مصرف پیک برق در استان بودیم.

بندر آبادی، فرماندار شهرستان دامغان نیز گفت: این شهرستان افزون بر 120 هزار جمعیت داشته و از تمدن 8 هزارساله برخوردار است.

وی افزود: بیش از 650 شهید از این شهرستان تقدیم نظام جمهوری اسلامی شده است.

فرماندار دامغان خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های تخصیص اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری به استان و برکات آن برای شهرستان باید گفت که برخی پروژه‌هایی که 12 یا 13 ساله که نیمه‌تمام باقی‌مانده بود، در روند تکمیل قرار گرفت.

بندر آبادی گفت: در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال جاری تعداد 145 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 480 میلیارد تومان در شهرستان دامغان به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/361

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014835